Duben 2007

TAXI 4 - Videos

15. dubna 2007 v 20:24 Videos
Song k TAXI 4 - Anissa Stili & Kery JamesPhotos
Část filmu ;)

TAXI 4

15. dubna 2007 v 20:15 GROUPS ♥
TAXI 4
http://a69.g.akamai.net/n/69/10688/v1/img5.allocine.fr/acmedia/medias/nmedia/18/63/73/33/18723066.jpgHrají: Samy Naceri, Frederic Diefenthal, Bernard Farcy, Emma Sjoberg
Režie: Gerard Krawczyk Rok: 2007

Staří známí se vracejí... Luc Besson nemohl koukat na to, co Američani provedli s jeho Taxi a tak se rozhodl, že jestli superrychlý taxík vydechne naposled, nebude to prostřednictvím unylého hollywoodského remaku. A Peugeot navíc vyrobil novou modelovou řadu a potřebuje jí trochu zpropagovat. Spojíme tedy příjemné s užitečným a znovu se vydáme do Marseilles, kde se na první pohled nic nezměnilo. Šéf policie má neustále sklony k velkolepému plánování, Emilovi narostla bujná kštice a Daniel se pořád prohání po ulicích, s ručičkou tachometru za rohem. Jeho nový Peugeot možná nevypadá tak atleticky jako předchozí verze (407 je tak nějak "nafouknutá"), ale na afroamerickou mafii s vytuněnými Range Rovery by to mělo stačit. Ve francouzských uličkách se ostatně bude SUVčkům hodně obtížně zdrhat před bílým přízrakem. A ve hře podle všeho budou i nějaké ty fotbalové míče. Z prvního teaseru se ale příliš vyčíst nedá a moje francouzština je dost chabá. Musíte se tak prozatím spokojit s hřejivým pocitem, že Taxi se vrací. Sice s Gérardem Krawczykem na postu režiséra, ale musíme holt doufat, že výsledek bude mít blíž k Wasabi než k remaku Fanfána Tulipána. Premiéra v českých kinech už na jaře!
Šlápni na plyn nebo ti šlápnu na krk! Tak tohle jsem na projekci řval směrem k Gérardu Krawczykovi, v mých očích Zdeňku Troškovi francouzské kinematografie. Samozřejmě jsem řval potichu, protože kolega Jaroš na pravoboku a kolega Rejžek na levoboku by na mě mohli koukat skrz prsty. :) Bylo to marné, protože ani Luc Besson se při ždímání celovečerních reklam automobilky Peugeot nehodlal předřít. Alespoň že má Krawczyk ve filmografii Wasabi s Jeanem Renem, nemusím ho zatratit úplně, i když bych po Taxi 4 docela chtěl.
Při pohledu na hvězdičky pod článkem (já vím, že jste se už kouknuli, nejsem včerejší) možná nedočkavě kroutíte hlavou, ale věc se má tak, že Taxi 4 není úplně mizerný film. Zásadním problémem ovšem zůstává, že to není film pro fanoušky předchozích dílů. Jako by vás ze sportovního speciálu posadili do auta poháněného nezávadnou elektrickou energií a snažili se vám namluvit, že požitek z jízdy je srovnatelný.
To tedy není ani náhodou! Už během úvodní desetiminutovky, která byla v celé sérii vždy zárukou kvality ve stylu bondovských "otvíraček", se budete nervózně ošívat. Je fajn, že Daniel a Emil si nechali narůst dlouhé vlasy (každý nějak bojujeme proti stáří) a vezou fotbalovou superhvězdu na zápas, ale devadesát procent záběrů strávíme v autě, když posloucháme, jak se ti dva hádají. Nic proti konverzačnímu humoru, ale Taxi přece bylo o gumování asfaltu, ne? Tady však Besson nasadil ekologický mód a výměnou za ušetřené miliony Eur totálně smazal roli plechových miláčků ve filmu. Co naplat že má Daniel nového Peugeota 407, když se v něm projede jen asi pět minut a z toho jen jednou opravdu rychle (aniž by však třístovkovou rychlost na radaru ospravednily nějaké vizuální orgie). Ani bouračky už nejsou to co bývaly a když se tak nějak z povinnosti srazí policejní konvoj, vydá to v přepočtu na škody možná jen pět, šest starých Peugeotů. Že by šetřily i automobilky? Svět se řítí do záhuby.
A o čem tedy Taxi 4 je? Víceméně o tom, že policejní šéf Gilbert je pořád stejný magor a že jablko nepadá daleko od stromu. Naši hrdinové si totiž pořídili děti a spousta vtipů spočívá v překvapivém zjištění, že Daniel Jr. se chová jako Daniel Sr. Ne, vážně mám děti rád, ale tady fungují jako cukrová vata, která vám zaseká vnitřnosti. Nakonec je ještě štěstí, že hlavní hrdinové vůbec nejsou hlavní hrdinové. Celý film nese na zádech Bernard Fancy v roli Gilberta, který je poctivým nástupcem komisaře Clouseaua. Bezmocně tak sledujete, jak se Taxi mění v konverzační komedii a jak to těm Francouzům vychází, protože to mají navrčené. Dlouholetá praxe je dlouholetá praxe a tak některé grimasy a verbální podněty skutečně nacházejí své cíle, vy se bavíte a čas ubíhá. Zklamání z odstávky Peugeota na vedlejší kolej nikdy úplně nezmizí, ale začnete mít kacířský pocit, že až tenhle film uvidí vaši rodiče, budou se hurónský smát a možná dojde i k zástavám dechu. A přitom jde jen o kolekci provařených gagů a zdánlivě nesmrtelných klišé, uhnětených ve formičce za deset milionů Eur. Jak podlé, Bessone. Jak podlé. Je mi celkem jasné, že pokud máš vydělávat, musíš tu a tam poslat "malou domů", ale v tomhle případě to bolí jako čert.
A propo největším průšvihem filmu je volba záporáků. Chápu, že ve Francii asi nemají Belgičany rádi, ale pokud nám po Němcích v Mercedesech, Japoncích v Mitsubishi a nadnárodních Santa Clausech na kolečkových bruslích servírují obyčejné Belgičany v obyčejných Range Roverech, je to logické doznání k nedostatku nápadů a inspirací. Kohokoliv na východ od Paříže tihle záporáci nechytnou za srdce, i kdyby se ulíznutý Frédérique Tirmont stavěl na hlavu. V závěru sice všichni nasadí opožděný finiš, když Krawczyk zacituje ze Zjizvené tváře a v groteskní přestřelce rozseká na štěrk moc pěknou vilku (jestli byla tvoje, Lucu, tak upřímnou soustrast), ale stačí to jen na krátkodobý úsměv, který bude fuč než stačíte vyjít z kinosálu.
Přesto pět hvězdiček a štempl nezávadného průměru, který rychle uteče a projde vaším trávícím traktem bezbolestně. Ano, vážně je to dobře odehrané a zasmějete se u toho asi tak třikrát víc než u francouzských eskapád Mr. Beana. Můžu se tomu bránit, můžu s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím nadělám. Neříkám, že tu nebylo nějaké zaokrouhlování a nátlak ze strany mojí babičky, ale nemůžu jinak. Jenom si holt před nákupem lístku rozmyslete svůj vztah k Belgičanům, autům a potrhlým policajtům.

Moc hezky udělaný web k filmu T4XI - TAXI 4 ;)

WEB ZDE :)
Něco jako dotazník :)

13. dubna 2007 v 20:28 | by Marty |  Me :)
Místo narození:
Porodnice :) .. Kladno

Pohlaví:
Žena
Současná třída:
V (a vždycky číslo ročníku, který se samozřejmě postupem času mění :))
Škola:
SOŠ
Funkce:
Žákyně, fanoušek, divák, potomek, kamarádka, přítelkyně, sestřenice, sestra, teda, neteř, novinářka, fotografka, řidička, herečka, spisovatelka, hráč, admin, atd... atd.... :D

Město:
Libushin city/Kladno
Barva vlasů:
Hnědá
Délka vlasů:
Neměřila jsem je :D ale dá se říct, že dlouhé (pod ramena zatim) ;)
Barva Očí:
Hnědá
Výška:
167 cm

Váha:
Aktuálně 53 kg

Brýle?
Jedině sluneční :)
Piercing:
V uchu
Tetování:
Tak maximálně nalepovací nebo hena :D
Pravák nebo levák:
Pravák
Oblíbené boty:
Tenisky
Můj první nejlepší přítel:
Martina ;)

První cena:
Úplně první? Tak to byl asi nějakej Diplom na ŠvP
První sport kterému jsem se věnovala.
Aerobic
První domácí zvíře:
Andulka
První dovolená:
V Turecku - kousek od Alanie - hotel Dogan Ay
První koncert:
Minikoncetr Šárky Vaňkový
První diskotéka:
Někde na ŠvP
První láska:
Uhm, vzpomínám si fakt dobře.. Jeňa (Honza)

Fernando Alonso v reklamách

6. dubna 2007 v 22:15 Videos

Fernando Alonso Renault Megane spot 2003Alonso & PSP


Spot PS3 Fernando Alonso y F1


Anuncio Johnnie Walker - Dogfight con Fernando Alonso


Fernando Alonso - Telefonica Ad


Alonso bailando - Anuncio Movistar


Alonso - Movistar


Alonso - Movistar TV Spot


Fernando Alonso - Buckler Ad

Milostný dopis:D

5. dubna 2007 v 13:57 Ostatní
Moje milá,

Když tě vidím kráčet po ulici, sra-
dostí se na tebe dívám a potěše-
ní na mě přichází. Jsi svi-
cen mého života, jsi přítelky-
ně, které rovno není, jsi krá-
sná jako lilie v květu, jsi přívěti-
va. Proto ti posílám velké ho-
dinky, kterým není ro-
vno.

P.S: Na důkaz mé velké lásky si přečti tento dopis ještě jednou ob řádek ...

Co říkají barvy?

5. dubna 2007 v 13:53 Styl, fashion
Hnědá
Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivé, milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, díky čemuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti.
Fialová
Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.
Černá
Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Baví je i filozofovaní, dokážou šikovně vycházet s lidmi, jsou to rození diplomati.
Červená
Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Své názory prosazujete, i když nemáte pravdu. Nejbližším však dokážete projevit i něžnost a srdečnost.
Bílá
Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí.
Meruňková
Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a může rozpustit a odstranit emocionální blokády. Tento barevný odstín, který je nejblíže barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemňuje pleť.
Zelená
Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Rozdáváte lásku, uzdravujete a motivujete je. Pozor ale, aby jste se příliš nevyčerpali.
Růžová
Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické. Váš smysl pro praktičnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ, což vám často způsobuje zklamání a problémy.
Oranžová
Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu, novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečňování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.
Modrá
Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti.. Váš vnitřní svět a život je komplikovaný, toužíte mít všeho hodně, ale neděláte nic, aby jste toho dosáhli.
Šedá
Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá leží v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.
Indigo
Symbol mystických hranic a spirituálních sil. Zastupuje dokonalou neporušenost, skvělé zdraví, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru a mírumilovnost.
Tyrkys
Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.
Zlatá
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.
Žlutá
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje chápavost, schopnost kontaktu, zpracovávání zážitků a dojmů a oživuje myšlení. Působí pozitivně na paměť.

Co je to GOTHIC?

5. dubna 2007 v 13:52 Styl, fashion
To je způsob života, způsob myšlení, cítění, hudby, umění, oblékání, líčení... Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to naše součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, je to styl hudby. Jsou to pocity, myšlenky, názory. Zkrátka a dobře, je to temnota, která je všude kolem a gothik dokáže z této temnoty udělat něco naprosto fascinujícího a krásného. Slovo Gothic pochází z anglického ghost=duch, bude to pravděpodobně od našeho vzhledu a zálibě v hřbitovech :). Také sloužil jako pojmenování středověkého výtvarného slohu (12.-15. století), později jako pojmenování hororové atmosféry v knižní podobě (Edgar Allan Poe, Charles Baudelaire, Stoker), oboje spojovalo umění z kterého sálá něco děsivého a temného. Nejdříve ovšem tento termín vznik z jména Germánského kmene Vizigótů, odtud vzniklo v renesanci označení gothic=barbarský.
Většinou ale lidé náš pohled na svět nechápou, zdáme se jim být šílení. také o nés kolují různé pověry, které nejsou pravdivé. Snad nejaký pomatený psychopat kdysi neco udělal a řekl, že to on může, protože je gothik...Také se říká, že gothici jsou satanisté, jistě, když někdo nezasvěcený vidí člověka v černé barvě, automaticky to musí být satanista...nedávno mě rozesmál jeden člověk podobného typu v parku, co mi na tohle řekl, že tady v ČR je ještě těžká doba trilobitů a lidé na tohle nejsou zvyklí. měl naprostou pravdu, vždyť gothické hnutí vzniklo ve Velké Británii a tam je taky Gothiků nejvíc v ČR se odhaduje těch pravých goths pouze 300, nepočítám pozéry, jen to malé jádro, které v tom opravdu žije. Najde se spíš větší množství křesťanů gothiků, než satanistů. Ale nejvetší počet Gothiků nemá žádnou víru.
Gothika je tedy způsob jak být sám sebou, jak se cítit dobře v tom, co nás baví bez omezování. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné. A nepotlačování temnoty v sobě, kterou máme vrozenou. Neexistuje žádná definice goths, liší se každý i když máme většinu vlastností společných. Nikdo se nestává gothikem, každý pravý gothik se jím už rodí.
Gothici mají také jednu ůžasnou schopnost a to je brát lidi takové, jací jsou, nemusíte si před námi na nic hrát a bát se, že nás vyděsíte, my vás stejně prokouknem a když se nám už ukážete v pravém světle, budeme na vás mít stejný názor. Jediné, co nesnášíme jsou pomluvy, přetvářku a povýšenost, zradu.
Gothici se často zajímají o magii a nadpřirozeno a vůbec o věci, které jsou v této době tabu a skryté. Součástí gothic subkultury je také hudba, vždy´t gothic z hudby vzešel, ale nesouhlasím stím, že by gothic byl hlavně o hudbě, podle mě je to spíš způsob života a myšlení. Poslouchá se gothic, rock, metal, vážná hudba, industrial... Poslouchá se tzv. old school gothic, jsou to kapely z 80.let.
Také bych chtěla vyvrátit fámy o tom, že gothici jsou jen blázniví puberťáci. Podle lidí jsme blázni, trpíme depresemi, máme zálibu v černé barvě, v depresivních obrázcích a poezii, podivne temné hudbě. V noci se vydáváme ven, chodíme na hřbitov a fascinuje nás nadpřirozeno a smrt...V podstatě to je pravda, ale nám se nezdá, že děláme něco jinak, něco šíleného. My prostě takto žijeme a vyhovuje nám to. Většina goths pubertu jako takovou neprožila, dospěli dřív a chápou věci, které jsou jejich vrtevníkům utajené. Gothici nejsou jen puberťáci, gothici jsou i dospělí lidé, důchodci, jen to u nich už moc nepoznáte. Ostatně gothic není o oblečení a vzhledu, můžete vypadat jako většina lidí na ulici a v nitru být gothik, aby jste se tak oblékali vás nikdo nenutí.
Gothici mají deprese a jsou posedlí smrtí...Tohle si také lidé myslí, stačilo, když jsem řekla otci, že jsem Goth a on se mě ptal, co to je a než jsem mu to stihla vysvětlit, přišla matka a řekla: ' To neznáš? Gothická mládež, to jsou ti, jak chodí po tmě na hřbitovy a to její černý oblečení...' Nu dobrá, měla částečně pravdu, ale jen na ten nepatrný okraj životů Goths. Ale řekněte, jestli si tohle o nás lidé myslí, tak se jim ani nedivím, že si myslí, že jsme šílenci. Ale vraťme se k názoru, že máme deprese a jsme posedlí smrtí a dokonce krví.. Převážná většina Goths má deprese, nejčastěji endogenní, na stránkách o nich bude řeč. Tyto deprese nás provázejí a pravděpodobně se jich nezbavíme, ale pomáhají nám tvořit naše temné, depresivní umění. A co se týká smrti, opravdu nás fascinuje, my se jí ale nebojíme, bereme ji jako součást života a žijeme s ní. Deprese ale nejsou podmínkou, v žádném případě nejsou gothici pořád na dně, jsme taky štastní, smějeme se a rádi se bavíme, třeba na gothic srazech.

EMO abeceda

5. dubna 2007 v 13:49 Styl, fashion
A is for Alone
Jako Osamělý................a vždy si stěžuješ, že to tak je
B is for Bracelets
Jako Náramky...........prostě nějaké ozdoby na zápěstí
C is for Crying
Jako Pláč
D is for Dyed Black Hair
Jako vlasy na černo
E is for Emotion
Jako Emoce.........a zveličování všeho co máš
F is for Floorpunch
Jako pád na dno
G is for Glasses
Jako brýle.........pokud možno s tlustými černými obroučky
H is for HeartBreak
Jako Zlomené Srdce
I is for the Intense Pain
Jako Intenzivní Bolest..............která pochází z neopětované lásky
J is for Jilted Lover
Jako Zhrzený Milovník
K is for Kissing
Jako Líbání..........a stěžuješ si, že se nemáš s kym líbat
L is for Labeling Yourself
Jako Sebehodnocení
M is for Mood Swings
Jako Houpající Se Nálada
N is for Never
Jako Nikdy................. nebudeš mít přátele, co se o tebe budou zajímat
O is for Old Man Pants
Jako Staré Pánské Trenýrky
P is for " Picked Last In Gym Class"
Jako "Poslední koho si ve třídě vyberou v tělocviku"
Q is for Questioning
Jako Výslech............... jestli máš vůbec nějakou cenu
R is for Remembering
Jako Pamatování Si................. času,kdy byly věci krásné a pak si stěžuješ jak tě tvuj život vyčerpává
S is for Sweaters
Jako Svetry
T is for Thrift Stores
Jako Levné Obchoďáky
U is for Underdeveloped Muscles
Jako Málo Vyvinuté Svaly.................. protože to je další cesta jak se stát EMO
V is for Veganism
Jako Veg*.........
W is for Whining
Jako Kňučení............. všechno je tak strašné a rodiče ti nemůžou koupit lásku kterou tak moc potřebuješ
X is for X-Girlfriends
Jako Bývalá..........a mluvíš o tom kolik bolesti ti přinesla
Y is for Your
Jako Tvoje............ ničemná existence
Z is for Zooming
Jako Zoom.......... ve tvém foťáku, protože jsi fotograf

LOST (Ztraceni)

5. dubna 2007 v 13:40 GROUPS ♥
http://lost.joj.sk/images/wallpapers/Lost2_1280x1024.jpgSledujete seriál na Nově? Nikdy jste o ním zatím neslyšeli? Připadáte si před ostatními opravdu ztraceni? Přečtěte si náš úvodní článek, kde zjistíte vše potřebné!

Padesátka cestujících přežije havárii letu 815, který míří ze Sydney do Los Angeles. Ztroskotají na opuštěném ostrově kdesi v Pacifiku, tisíce kilometrů od kurzu, ze kterého se odklonili kvůli bouři. Záchrana nepřichází a přeživší musí čelit jiným problémům. Dochází voda i potrava, příroda si vybírá první své oběti, největší nebezpečí ale čeká uvnitř ostrova. Nad horizontem stoupá černý kouř, z džungle se ozývají podivné zvuky a lidé mají až příliš reálné halucinace. Co skrývá ostrov a byla havárie letadla jen náhoda?

Taková je stručná zápletka seriálu Ztraceni (Lost) - jednoho z nejúspěšnějších počinů poslední doby. První díly vznikly pod hlavičkou televizního studia ABC v roce 2004, do natáčení prvního dílu bylo dokonce vloženo rekordních 10 miliónů dolarů. Přestože očekávání vedení studia nebylo nijak zásadní, první čísla sledovanosti přinesla senzační úspěch a seriál od svého uvedení neopustil první desítku nejsledovanějších pořadů. Úspěšný rok završilo předávání cen Emmy, televizních Oscarů, kde seriál získal 6 cen včetně ocenění pro nejlepší dramatický seriál roku.

Co stojí za úspěchem? V první řadě je to neobvyklý mix klasické robinsonovské zápletky a postupně odkrývaného tajemství o původu ostrova. Klasická verneovka Tajuplný ostrov vypadá vedle Ztracených jako chudý příbuzný, protože se stupňujícím se dějem připomíná seriál spíše Akta X. Po dvou odvysílaných sezonách a necelých padesáti dílech nevědí fanoušci o nic více než na začátku, ostatně tvůrci plánují s odhalením a vyřešením všech záhad přijít až po dalších dvou třech letech.

Konspirace a různé teorie jsou hnacím motorem diskuzí na internetu, která zachvátila nefalšovaná "Lostmánie", kde jsou rozebírány jakékoliv náznaky z nové epizody. Tvůrci do seriálu zakomponovaly množství odkazů, někteří hlavní hrdinové se jmenují jako slavní filozofové, přeživší "náhodně" čtou utopické romány a v pravidelných intervalech se různě objevuje číselná řada "4 8 15 16 23 42", díky kterým například jeden z hlavních hrdinů vyhrál v loterii obrovské peníze.

Zdálo by se, že pod nánosem tajemství a odkazů není místo na příběh samotný, to však není pravda. Klíčem jsou hlavní postavy - skrz cca 15 hlavních lidí pozorujeme, kterak každý z nich prožívá po havárii malý očistec. V každém dílu díky flashbacku poznáváme minulost některého z hrdinů, čímž získáváme bližší vztah k jeho jednání. Ostatně společnost na ostrově není idylická - dochází zde ke sporům, hádkám, bitkám, vznikají ovšem i nové vztahy či přátelství. Ani zde si tvůrci neodpustili malé pomrknutí - některé hrdiny nechávají do sebe "náhodně" narazit i v minulosti a více či méně si ovlivnit vzájemně život. Náhoda? Kdo ví…

Motiv několika málo lidí v uzavřeném prostředí je klasický případ modelu, který v posledních letech slaví celosvětový úspěch - na rozdíl od reality show typu Big Brother či Trosečník nejdou hrdinové se svými problémy až na dřeň, ostatně jsme v americkém seriálu. I přes své pochyby zůstávají v jádru sympaťáky, bývalí trestanci či zlodějové berou začátek na ostrově jako novou šanci. Své dělá i charisma herců, z nichž se přes noc stali z neznámých tváří obletované hvězdy pravidelně se objevující se v žebříčcích nejvíce sexy idolů planety. Většina z nich jen statovala v malých seriálech či se mihla v malých roličkách velkých filmů, před začátkem seriálu byl známý maximálně tak Dominic Monaghan (hraje feťáckého rockera Charlieho), který se objevil jako jeden z hobitů ve fantasy trilogii Pán prstenů.

Dnes jsou jména jako Matthew Fox (doktor Jack), Evangeline Lilly (drsná Kate) či Josh Holloway (rebel Sawyer) přitahována filmovými producenty jako magnet, v okamžiku kdy seriál skončí, mají nepochybně dobrou šanci prorazit i na velkém plátně. Ostatně tvůrce seriálu, scénárista a režisér J.J.Abrams, už do první ligy pronikl, ke spolupráci na posledním dílu své agentské série Mission: Impossible si ho přizval sám Tom Cruise a z finančních výsledků filmu je vidět, že rozhodně nelitoval.

Seriál Ztraceni je nepochybně jedním z nejkvalitnějších seriálu, které k nám v posledních letech z Hollywoodu dorazili, otázkou je jak dopadne nemalé očekávaní ze stran českých diváků, kteří jsou zatím zvyklí na Nově spíše na latinskoamerické telenovely. Ostatně poslední velkou pecku, akční drama 24, i přes masivní reklamu a hlavní vysílací čas, ve velkém ignorovali. Nova si nepochybně slibuje od seriálu omlazení svého diváckého publika, proto také seriál nasazuje v neděli ihned po svém klenotu jménem Česko hledá Superstar.

Vzhledem k ďábelskému tempu v prvních dílech seriálu se dá čekat, že své diváky si seriál najde hned v prvopočátku, pokud ne, čeká ho potupná cesta do pozdních nočních hodin. Nebude to však vina seriálu, jen to potvrdí marnou snahu Novy o novou tvář. Bude zajímavé sledovat souboj na dálku s konkurenční Primou, která v hlavním čase nabídne druhou seriálovou pecku současnosti - černohumornou sérii Zoufalé hospodyňky a také mírně ukročí stranou od své současné programové skladby. Letošní podzim rozhodne, která z našich dvou komerčních stanic má nakročeno k vyšší laťce vysílání evropské úrovně.


Pozadí na blog

3. dubna 2007 v 17:27

Super bannery

2. dubna 2007 v 17:52 | by Marty
Pokud budete chtít udělat nějaký podobný banner jako jsou tyto, napiště to do komentářů.. ;)
... a hlavně připište jakou chcete barvu a z jakých obrázků by to mělo být, popřípadě dejte odkaz na obrázky.. ;)