Punková móda

25. března 2007 v 17:33 |  Styl, fashion
Oblékání příslušníků tohoto hnutí mělo od počátku jeden cíl - šokovat ostatní. V počátcích u mnoha punkových skupin proto najdeme svastiky (obrácenou svastiku používali nacisté jako hákový kříž) atp. Později, když se punk dostal do pozice odpůrců fašismu, mnozí členové toto chování omlouvali tím, že cílem bylo pouze šokovat, mnozí odborníci se ale domnívají, že se jednalo o jistý souhlas s některými rasistickými myšlenkami.
Brzy se vyvinul jiný styl, kdy vyznavači tohoto stylu chodí oblečeni do špinavých, roztrhaných jeansů a v triku s nášivkou nějaké populární punkové skupiny (velmi často The Exploited či Sex Pistols). Velmi častým doplňkem je bunda - křivák a boty kanady. Vše je doplněno velkým množstvím spínacích špendlíků. Punková móda vyvinula i speciální účes - kohouta (číro, píla), bodliny nebo rozcuchané vlasy.
V průběhu 90. let 20. století došlo k rozvoji subkultur a hudebních stylů ovlivněných punk rockem. V souvislosti s tím došlo i uvolnění vztahu mezi hudební a módní stránkou subkultury - jinými slovy, každý si dělá co chce, a poslech nejrůznějších hudebních směrů vycházejících z punk rocku už není tak často spojován s nějakým konkrétním image nebo stylem oblékání.
Nakonec ještě jedna poznámka: Punk je důležitý mít v sobě, ne na sobě!
By Luciáš
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama